Yetkilendirme Süreci

ULUSAL YETERLİLİKLERDE SINAV VE BELGELENDİRME

“ÖZTÜR AZAK EĞİTİM KURUMLARI MESLEKİ YETERLİLİK VE BELGELENDİRME MERKEZİ TİC.LTD. ŞTİ. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.”

MYK web sitesine ulaşmak için tıklayınız. (myk.gov.tr adresine yönlendirilecek)

Ulusal yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız.

(http://myk.gov.tr/index.php/tr/component/yeterlilik_sor/?view=yeterlilik_sor adresine yönlendirilecek)

“ÖZTÜR AZAK EĞİTİM KURUMLARI MESLEKİ YETERLİLİK VE BELGELENDİRME MERKEZİ TİC.LTD. ŞTİ. 18 MAYIS 2018  tarihinde AB-0206-P  akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 23.11.2018  tarihinde YB-0195  kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

MYK Yetki Belgesi için tıklayınız. (Yetki belgesinin taranmış hali gösterilecek)